Kudy na Špičák Interaktivní mapa

Eva Koželuhová a Petr Kabát mistry světa ve SKI&GOLF

25. 05. 2018

V Rakouském Zell am See se po tři dny konalo za překrásného slunečného počasí ve dnech 10. - 12. května, již po patnácté Mistrovství světa v kombinaci SKI&GOLF. Lyžařská část se uskutečnila na Kaprunském ledovci Kitzsteinhorn a golf se odehrál na dvou fantasticky připravených 18 jamkových hřištích Golf Club Zell am See, Kitzsteihorn a Schmittenhöhe.

Mistrovství světa v kombinaci SKI&GOLF se počítá celkově součet lyžařské části obřího slalomu násobené čtyřmi a dvou kol golfu hrané na rány, tak dostaneme celkový výsledek hráče. Na start se postavilo celkem 196 závodníků z mnoha zemí a nejen evropských a mezi nimi letos nechyběl ani početný zástup přihlášených závodníků z České republiky.

Pro české reprezentanty to byl vskutku velmi vydařený šampionát, přivážejí celkem osm cenných medailí, shodně s předcházejícím šampionátem.
Avšak největšími úspěchy české výpravy, je celkové prvenství mezi ženami Evy Koželuhové, pro kterou to byl již celkově třetí titul Mistryně světa a vítězství Petra Kabáta v kategorii PRO, zároveň oba společně zvítězili v kategorii Mixed Pairs. V prestižní kategorii národních týmů obhájil český reprezentační tým SKI&GOLF Czech Team vynikající 3. místo ve složení: Eva Koželuhová, Petr Kabát Jan Schovánek, Dalibor Manďák a nováček Ondřej Bank, pro kterého to byla první zkušenost v českém národním týmu kombinace SKI&GOLF.

© Copyright Ski areál Špičák, Sport service spol. s.r.o., Špičák 182, 340 04 Železná Ruda, tel./fax: +420 376 397 167