Kudy na Špičák Interaktivní mapa

Giant Enduro Race Špičák vyhrál Martin Knapec

24. 09. 2018

Pátý závod České Enduro Serie se odehrál na tolik oblíbeném Špičáku. Jeden z našich nejznámějších a nejstarších bikeparků přívítal při Giant Enduro Race Špičák enduristy nejen z celé republiky, ale i ze Slovenska, Polska, Německa, na startu se objevili závodníci z Rakouska, Švýcarska, Portugalska, USA, Francie, Maďarska nebo Anglie. Není se ani čemu divit! Závod na Špičáku byl součástí kalendáře EWS Qualifier Event a také je tento závod zařazen do seriálu Central European Enduro! Body se tedy snažila posbírat celá střední Evropa.

Pestré tratě, večerní prolog, dětské závody, prostě opět to byl skvělý víkend strávený na enduro kole! Prach, kořeny, kameny, jehličí, to všechno na závodníky čekalo, a bylo skvělé sledovat, jak se s tím všichni účastníci poprali.

Nejrychlejším závodníkem celého víkendu byl se stejně jako v Malé Morávce slovenský střelec Martin Knapec. Jak si Martin užil závodění na Špičáku? "Tratě, na kterých jsme na Špičáku závodili, byly skvělé. Nacházelo se tam snad vše, co by měl enduro závod obsahovat. Musel jsem sprintovat, pumpovat, sledovat stopy. Na tratích byly kameny, kořeny, jehličí, listí, skoky, prostě vše. Erzety byly poměrně dlouhé, což ve finále ukázal i výsledný čas, který byl kolem 26 minut."

Enduro zkouší více a více sjezdařu, nejen ve světě, ale i u nás. Jedním z nich byl právě i Matěj Charvát, který si na Špičáku střihnul svoji enduro premiéru. Jak si tento závod Matěj užil? "Špičák pro mě byl premiéra v enduroserii a zároveň to byla tak nějak enduro premiéra kompletně. Chtěl jsem si to hlavně zkusit, užít si ježdění a zjistit, jak na tom kluci jsou. Bylo toho na mě trošku moc, hlavně z hlediska času. Nejsem zvyklej na to, že v sobotu v 9.30 vjedu na trail a ve 22.00 teprve sundavám boty po nočním prologu. Do neděle jsem nastupoval lehce nervózní, protože jsem vůbec nevěděl jaké bude tempo a jestli to vůbec v klidu celé objedu. Díky tomu jsem se možná až moc šetřil a to i v erzetách. Jel jsem takovým tempem, kterým vydržím jet v podstatě klidně dvě hodiny v kuse. Jako na Mega Avalanche. To ale není to, co tady bylo potřeba. V poslední RZ jsem si zkusil maličko zrychlit a i výsledky hovoří jasně, že takhle jsem měl jet celou dobu. Výsledek pro mě každopádně na první pokus skvělej. Traily moc pěkný, akorát já bych je preferoval víc z kopce." Uvidíme, jestli se Matěj v příštím roce více vrhne na enduro.

Kompletní výsledky z GIANT Enduro Race Špičák nejdete ZDE.

© Copyright Ski areál Špičák, Sport service spol. s.r.o., Špičák 182, 340 04 Železná Ruda, tel./fax: +420 376 397 167