Kudy na Špičák Interaktivní mapa

Mistrovství světa v kombinaci SKI&GOLF 2017, Rakousko.  Vítězná Eva Koželuhová a vítězný pár Eva Koželuhová a Petr Kabát

Mistrovství světa v kombinaci SKI&GOLF 2017, Rakousko. Vítězná Eva Koželuhová a vítězný pár Eva Koželuhová a Petr Kabát

15. 05. 2017

V Rakouském Zell am See se o víkendu 11. - 13. 5. 2017, konalo již XIV. Mistrovství světa v moderní sportovní kombinaci SKI&GOLF. Lyžařská část – obří slalom se uskutečnila na Kaprunském ledovci Kitzsteinhorn a golf se odehrál na dvou vynikajících připravených 18 jamkových mistrovských hřištích Golf Club Kaprun, Zell am See, Rakousko. Na start se postavilo celkem 196 závodníků ze 14 evropských zemí a USA a Kanady, včetně dvou úspěšných kombinátorů z našeho oddílu Evi Koželuhové a Petra Kabáta. Třetí do trojice Tereza Koželuhová se nezúčastnila z důvodu zranění z českého mistrovství a nemohla obhajovat loňský titul, kdy těsně, při prakticky shodném lyžařském času, o dvě golfové rány porazila starší sestru.

Pro naše reprezentanty to byl velmi vydařený šampionát a ještě si vylepšili už tak výborné výsledky z předchozích ročníků.
Největšími úspěchy celé české výpravy, je celkové prvenství mezi ženami Evy Koželuhové a 2. místo Petra Kabáta v kategorii profesionálů (PRO). Zároveň oba společně zvítězili v kategorii Mix pairs  a  významně se podíleli na výborném 3. místě českého týmu spolu s Janem Schovánkem, Janem Arnoldem a Daliborem Manďákem v prestižní kategorii týmů.

Eva i Petr prošli soutěží velmi podobně, kdy zajeli výborně lyžařskou část Eva 38,06 sec. a Petr 34,04 sec. - jede se kratší obří slalom, poměrově nastavený proti golfu (čas se násobí 4x a sčítá se s výsledky dvou golfových kol) a oba zahráli za krásného počasí velmi slušný golf, kde Petrovi chyběla jedna rána pro vítězství v kategorii.

V lyžařské části dominoval švýcarský reprezentant Simon Steimle, který zajel nejlepší čas ze všech účastníků 31,62 sec. (3. čas byl 32,70 – (pro srovnání s výborným časem Petra) a zajel ho účastník juniorského mistrovství světa ve sjezdovém lyžování Sam Maes, kde porazil našeho medailistu Zabystřana) a vzhledem k tomu, že zahrál velmi i slušně v golfovou část +5 a +6, získal tak nakonec pro sebe poprvé celkový triumf Absolutního Mistra světa v kombinaci SKI&GOLF.

Women:    1. místo Eva Koželuhová 307,24, lyže 38,06 sec; golf +5, +5
Mix Pairs:  1. Místo Eva Koželuhová, Petr Kabát
PRO:         2. místo Petr Kabát 291,16, lyže 34,04 sec; golf +2, +8
Teams:      3. místo Petr Kabát, Eva Koželuhová, Dalibor Manďák, Jan Arnold, Jan Schovánek

© Copyright Ski areál Špičák, Sport service spol. s.r.o., Špičák 182, 340 04 Železná Ruda, tel./fax: +420 376 397 167