Kudy na Špičák Interaktivní mapa

Špičák přivítá v neděli další závod cyklistické České Enduro Série - GIANT Enduro Race Špičák

Špičák přivítá v neděli další závod cyklistické České Enduro Série - GIANT Enduro Race Špičák

12. 09. 2019

Určitě přes 150 cyklistů bude na startu nedělního závodu (15.9.) letošní České Enduro Série (ČES) v cyklistickém enduru - GIANT Enduro Race Špičák. Její další zastávkou je šumavský Ski & Bike Špičák a jeho okolí. Soutěž otevřená i hobby kategoriím a dětem startuje v 9 hodin ráno v prostoru u lanovky. Společně s Kouty nad Desnou patří špičácký závod mezi jediné dva podniky v ČR, kde si mohou jezdci vyjet body a nominaci do světové Enduro World Series (EWS). Na startu tak bude i řada zahraničních účastníků především z Německa, Slovenska, Rakouska nebo Polska.

V elitní mužské kategorii (Race Elite, 21 – 29 let) se na Špičáku představí vedoucí jezdec průběžného pořadí letošního seriálu České Enduro Série Jakub Říha (známý i z downhillu) a i druhý v průběžném pořadí Přemek Tejchman. Říha zatím vede o neuvěřitelných 250 bodů. Chybět by tady neměla kompletní česká špička v této cyklistické disciplíně.   
„Elitní kategorie absolvují celkem pět rychlostních zkoušek. V premiéře se jezdci podívají při sjezdu z Pancíře na Brčálník, odkud je čeká asi nejnáročnější výjezd směrem na Špičácké sedlo. V bikeparku pak absolvují dvě závěrečné „erzety“ (pozn.: rychlostní zkoušky/RZ), kde část jedné z nich vede i po trati, kde se jezdí evropský pohár v downhillu. Hlavním pořadatelem je stejně jako v předchozích ročnících společnost Kolo pro život, Petr Čech sport a.s..    
Trať nedělního endura měří i s přejezdy zhruba 30 kilometrů, přičemž trochu oddychu cyklistům nabídne doprava na jednu z „erzet“ lanovkou na vrchol Špičáku. Samotné rychlostní zkoušky z toho měří cca třetinu kilometrů. Pojede se celkem v 11 kategoriích včetně tří hobby a dvou dětských. Dětské kategorie jsou věkově rozděleny na 6-10 let (Grom) a 11 – 14 let (Rookie).
Děti ale pojedou pouze dvě (nejmladší) respektive tři (ty věkově starší) rychlostní zkoušky. Hobby kategorie potom čtyři s limitem pro dokončení závodu do 4 hodin. Race kategorie mají vzhledem k tomu, že absolvují o jednu RZ více, limit prodloužen na 5 hodin. Startovat se bude v 5minutových intervalech. Vítězného muže v Race Elite čeká v cíli kromě potlesku i prémie 2 500 korun. Po závodě na Špičáku má Česká Enduro Série ještě na programu závěrečné klání na Klínovci (6. října). 

Lanovka na vrchol Špičáku i bikepark jsou o víkendu samozřejmě v provozu pro všechny ostatní návštěvníky areálu – pěší, nezávodící cyklisty a bikery. Cyklistické enduro je tradičně posledním sportovním podnikem letní sezony ve Ski&Bike Špičák. Letní provoz po neděli 15. září pokračuje ve Ski&Bike Špičák už jen o víkendech až do neděle 27. října. 

© Copyright Ski areál Špičák, Sport service spol. s.r.o., Špičák 182, 340 04 Železná Ruda, tel./fax: +420 376 397 167

Podpořeno z evropského fondu pro regionální rozvoj - ROP Jihozápad