Kudy na Špičák Interaktivní mapa

Stezky pro děti

Datlíkova stezka

Datlík je jedním z obyvatelů špičáckých lesů a provede nás lesem na Černé jezero. Díky tomu, že žije v korunách stromů, ví toho spoustu o místní přírodě. Pojďte s námi projít Datlíkovu stezku, odpovědět na 10 otázek, vyluštit tajenku a dozvědět se něco nového o Šumavě. Stezka začíná na vrcholu Špičáku a její trasa vede kolem Černého jezera zpět k nástupní stanici lanové dráhy

Stezka Po stopách zajíce

V okolních lesích žije spousta zajíců. Jeden však nade všechny vyčnívá najen svojí zvědavostí, ale i svýma ušima. Díky své zvědavosti zná v lese všechny stromy, rostliny i ostatní zvířátka. Pozná i místní lesníky, kteří se o zdejší les starají a se kterými se pravidelně v lese potkává. Od ostatních lidí se ale raději drží stranou. O lese a přírodě ví všechno. Vždyť je to jeho domov. Na této stezce máte možnost jeho domov blíže poznat a ukázat, že do lesa patříte stejně jako zajíc.

 

Pokud jste správně luštili, dozvíte se, co Vám zajíc a datlík vzkazují a za odměnu dostanete samolepku. Hodně štěstí a bystré oči, třeba je někde cestou zahlédnete!

 

*Kartičky pro doplnění tajenky a tužky jsou k prodeji (10,-Kč) v pokladně lanové dráhy.

 

© Copyright Ski areál Špičák, Sport service spol. s.r.o., Špičák 182, 340 04 Železná Ruda, tel./fax: +420 376 397 167

Podpořeno z evropského fondu pro regionální rozvoj - ROP Jihozápad