Kudy na Špičák Interaktivní mapa

Tipy na výlety

 Černé jezero je rozlohou největší na Šumavě. Plocha hladiny je 18,93 ha, hloubka 40,6 m a leží ve výšce 1008 m n. m. Své jméno dostalo od zdánlivě černé barvy vody jezera, vznikající odrazem okolních hustých lesů. Nad jezerem se zvedá 330 m vysoká skalní stěna Jezerní hory (1343 m). Kamenité dno jezera je pokryto několik metrů hlubokou vrstvou pylu okolních jehličnanů, ukládaného zde po statisíce let.
Mezi Černým a Čertovo jezerem probíhá hlavní evropské rozvodí, zatímco vody z Černého jezera odtékají do Vltavy a Labe a pak do Severního moře, vody z Čertova jezera míří do Dunaje a do Černého moře. Hráz je zpevněná a hluboko pod hrází, v údolí Úhlavy, byla postavena v letech 1929-30 přečerpávací elektrárna, dnes technická památka (první přečerpávací elektrárna v Čechách).

Trasy:
Špičácké sedlo >> po žluté na Černé jezero >> možno dále pokračovat okolo vodopádu Bílá Strž až do Hamrů nebo na Ostrý Asfaltová nebo šotolinová cesta vhodná i pro cyklisty Sport aerál Špičák >> lanvkou na vrchol Špičáku >> rozvodí >> po červené na Černé jezero >> možno dále pokračovat okolo vodopádu Bílá Strž až do Hamrů nebo na Ostrý Obtížnější cesta vhodná pouze pro pěší

Letní Šumava

© Copyright Ski areál Špičák, Sport service spol. s.r.o., Špičák 182, 340 04 Železná Ruda, tel./fax: +420 376 397 167

Podpořeno z evropského fondu pro regionální rozvoj - ROP Jihozápad