Kudy na Špičák Interaktivní mapa

Víkendové kurzy lyžařské školy

Celodenní kurzy jsou vhodné pro děti starší šesti let, které již zahájily povinnou školní docházku. Jsou fyzicky zdatné absolvovat celodenní lyžařskou/snowboardovou výuku v čase od 9:30 do 15:00( během dne 30 pauza na oběd). Jsou vhodné pro všechny výkonnostní stupně od absolutních začátečníků po pokročilé. 
Zkrácený kurz pro nejmenší v délce 2 hodiny je určen pro předškolní děti ve věku 4 a 5 let, kteří jsou v lyžování absolutními začátečníky. Začátky těchto kurzů jsou od 9:30 nebo od 12:30. 
Žáci jsou podle výkonnostní úrovně a přibližného věku rozděleni do družstev po max. 12 žácích. Družstva pro nejmenší po max. 4 žácích.
Do kurzu se mohou přihlásit i dospělí, kteří budou v samostatném družstvu.
Kurzy probíhají ve Ski&Bike Špičák, pod vedením kvalifikovaných instruktorů. Lyžařský areál nabízí jedinečné zázemí a pestré profily sjezdových tratí pro všechny výkonnostní úrovně žáků.
Během kurzu mohou žáci využít sportovní halu, nedaleko sjezdovek, jako místo pro zahřátí, odpočinek a stravování.
Zábavnou formou učíme první krůčky na lyžích v dětském lyžařském hřišti, kde kromě pojízdného pásu dětem pomáhají zábavné figurky a jiné pomůcky. Pokročilejší žáci využívají všechny sjezdovky a vleky, měřený slalom, fun liny nebo funpark. 
Ke kurzu nabízíme doplňkové služby jako je úrazové pojištění, obědy, zvýhodněné jízdné, zapůjčení vybavení nebo společnou dopravu autobusy.


PŘIHLÁŠENÍ A KONTAKT:


Máte - li zájem o víkendové kurzy, vyplňte on-line formulář přihlášky. Po jejím zpracování Vám zašleme pokyny k platbě. Po připsání částky na náš účet Vám zašleme potvrzení o přijetí a jako bonus slevový poukaz na jízdenku pro rodiče. Poukaz na 30% slevu při koupi celodenní jízdenky můžete uplatnit kdykoliv během zimní sezóny 19/20. 
Uzávěrka přihlášek je 31.12.2019. Do tohoto data musí být převedeny peníze na účet. Přihlášky zaslané po tomto datu budou přijaty s 500,- Kč příplatkem, případně bez doplňkových služeb, pokud již budou kapacity plné. 
V případě dalších dotazů kontaktujte vikendovekurzy@spicak.cz nebo 728 547 567 v době 8:00 – 15:00. 

 

PŘIHLÁŠKY POUZE ONLINE OD 1. 11. 2019 prostřednictvím formuláře níže:

 

 

 

BONUSY:

 • kurzy s tradicí již od roku 1974, letos již 46. ročník 
  úrazové pojištění pro žáky zdarma
  zvýhodněná jízdenka pro žáky na všech 6 dní kurzu
  věrnostní sleva 200,- Kč pro účastníky loňského ročníku
  30% sleva na celodenní jízdenku pro rodiče nebo doprovod
  společná doprava autobusem
  obědy s polévkou přímo v dosahu sjezdovek

TERMÍNY:

Sobotní kurzy probíhají šest sobot po sobě jdoucích. Termíny výuky : 11.1., 18.1., 25.1., 1.2., 8.2., 15.2.2020
Nedělní kurzy probíhají šest nedělí po sobě jdoucích. Termíny výuky: 12.1., 19.1., 26.1., 2.2., 9.2., 16.2.2020

 

SRAZ ŽÁKŮ:

Sraz všech žáků celodenních kurzů a dopoledního kurzu pro nejmenší je každý den výuky v době 9.00 – 9.30 hodin v tělocvičně ve Ski&bike Špičák. 
Sraz žáků odpoledního kurzu pro nejmenší je v době 12:00 – 12:30. Pro snazší orientaci v tělocvičně, je prostor rozdělen na části podle místa bydliště žáka. Zveřejněn je i seznam všech družstev. Vyhledejte své místo a vyčkejte příchodu instruktora.   
Zázemí tělocvičny je k dispozici pouze žákům lyžařské školy od 9.00 do 15.15 hodin. Rodičům, kteří vozí žáky individuálně doporučujeme parkování na bezplatném parkovišti P1. Tělocvična se nachází přímo pod nástupištěm lanové dráhy, naproti hotelu Bohemia. 

CO S SEBOU:

CO S SEBOU:
Děti během přestávek využívají vytápěnou halu. Zde se mohou přezout a převléci. Doporučujeme vzít s sebou náhradní rukavice, ponožky nebo punčocháče, pití a svačinu. Helmu, lyžařské brýle a boty na lyže nebo na snowboard sbalte do batohu. Pro snadnější přenos spojte hole s lyžemi. Doporučujeme nepromokavé oblečení a více spodních vrstev, které se přizpůsobí aktuálním horským podmínkám. 

ZTRÁTY A NÁLEZY:

Zapomenuté věci v tělocvičně jsou po skončení kurzů sesbírány a uschovány. Kdykoliv během kurzů jsou pak k vyzvednutí u vedení v tělocvičně.

 

ÚRAZOVÉ POJIŠTĚNÍ:

Každý žák má v ceně výuky zahrnuto úrazové pojištění. Pojištění zahrnuje trvalé následky úrazem, smrt úrazem, denní odškodné za průměrnou dobu léčení a denní pobyt v nemocnici.
V případě zranění žáka v průběhu kurzu a následném ošetření lékařem a léčení je zapotřebí, abyste událost oznámili pojišťovně. Kontaktujte nás a my vám sdělíme číslo pojistné smlouvy a další potřebné informace. Pojištění zajišťuje Pojišťovna České spořitelny, a.s., Vienna Insurance Group.

JÍZDENKA:

Zvýhodněná jízdenka na všech 6 dní výuky za 470 Kč (+ 50 Kč vratná záloha na čipovou kartu ) je určena pro absolutní začátečníky nebo začátečníky.
Zvýhodněná jízdenka na všech 6 dní výuky za 1080 Kč ( + 50 Kč vratná záloha na čipovou kartu ) je určena pro mírně pokročilé a pokročilé žáky.
Nejmenší žáci dvouhodinových kurzů mají jízdné zdarma.
Úhrada jízdenky proběhne současně při platbě za kurz.

VĚRNOSTNÍ SLEVA:

Jednorázovou slevu 200 Kč na kurzovné mohou uplatnit žáci, kteří v loňské zimní sezóně 2018/19 navštívili víkendové kurzy Ski school Špičák.
Sleva bude zohledněna při platbě za kurz a vztahuje se pouze na plnou cenu kurzu nikoli na zkrácené nebo zlevněné ceny.

30% SLEVA PRO RODIČE NEBO DOPROVOD:

Při platbě za kurz dostanete v příloze potvrzovacího e-mailu jednorázovou slevovou poukázku na jednodenní jízdenku ve Ski&Bike Špičák.
Sleva ve výši 30% z běžné ceny denní jízdenky bude poskytnuta jednorázově po předložení poukázky na jakékoliv pokladně ve Ski&Bike Špičák.

SPOLEČNÁ DOPRAVA:

Autobusy budou označeny logem Ski school Špičák a po celou dobu jízdy bude přítomna kompetentní osoba lyžařské školy. Ta doprovodí žáky od autobusu do tělocvičny a na konci výuky převezme žáky od instruktorů a odvede zpět autobusu. Mát-li pocit, že syn/dcera nedokáže přenést výzbroj od autobusu, můžete také využít společnou dopravu jako doprovod.  Máte-li zájem o dopravu pro doprovod, uveďte toto do poznámky v přihlášce.

 

Plzeň:


sobota:

Autobus č.1 - Skvrňany, Bory, Dobřany, Chlumčany, Přeštice, Špičák
Autobus č.2 - Škoda sport park, Štěnovice, Špičák

neděle:

Autobus č.1 - Družba, ul. Alej Svobody, Skvrňany, Bory, Dobřany, Chlumčany, Přeštice, Špičák

 

 6:30 hodin odjezd od Družby v ulici Alej Svobody ( zastávka busu 33,40), pokračuje směr Skvrňany, Bory, Klatovy návrat přibližně v 17:40
 6:55 hodin odjezd od 15. ZŠ Plzeň na Skvrňanech, pokračuje ve směru Bory, návrat přibližně v 17:40
 7:00 hodin odjezd od Škoda sport parku v Doudlevcích, pokračuje směr Štěnovice, návrat přibližně 17:30
 7:10 hodin odjezd z autobusové zastávky ČSAD na Borech za konečnou tramvaje č.4, pokračuje ve směru Špičák, návrat přibližně v 17:30
Cena za dopravu pro doprovod : šest dnů 1200 Kč na osobu, jeden den 200 Kč na osobu.

Pro informace k dopravě ze Skvrňan nebo Borů v sobotu kontaktujte p. Wolfovou, tel. 775 181 098.
Pro informace k dopravě od Škoda sport parku a ze Štěnovic v sobotu kontaktujte p. Přibylovou, tel. 777 969 672.
Pro informace k dopravě od Družby, ul. Alej Svobody, Skvrňan nebo Borů v neděli kontaktujte p.Prantnera, tel. 777 974 105.

Štěnovice:

7:15 hodin odjezd od základní školy, pokračuje směr Špičák, návrat přibližně v 17:15 hodin

Dobřany:

7.20 hodin odjezd od základní školy, návrat přibližně v 17.00 hodin

Chlumčany:

7.30 hodin odjezd od základní školy, návrat přibližně v 16.45 hodin

Přeštice:

7.40 hodin odjezd z náměstí, návrat přibližně v 16.30 hodin
Pro informace k dopravě z Dobřan, Chlumčan nebo Přeštic v sobotu kontaktujte  p. Wolfovou, tel. 775 181 098.
Pro informace k dopravě z Dobřan, Chlumčan nebo Přeštic v neděli kontaktujte p. Prantnera, tel. 777 974 105.
Cena za dopravu pro doprovod: šest dnů 1200 Kč na osobu, jeden den 200 Kč na osobu.

Klatovy:

8.00 hodin odjezd z autobusové zastávky u Lidlu, návrat přibližně v 16.15 hodin
Cena za dopravu pro doprovod: šest dnů 850 Kč na osobu, jeden den 150 Kč na osobu.
Pro informace k dopravě v sobotu i v neděli kontaktujte p. Schnebergerovou, tel: 721 215 732.

Domažlice:

7:30 hodin odjezd z autobusového nádraží Poděbradova ul. směr Kdyně, návrat přibližně v 17.00 hodin
Cena za dopravu pro doprovod: šest dnů 1200, jeden den 200 Kč na osobu.
Pro informace k dopravě z Domažlic kontaktujte paní Sokolovou tel. 721 828 100.

OBĚDY:

Teplé jídlo přímo v tělocvičně, menu: polévka, jídlo, čaj.
Cena za 6 obědů je 570,- Kč. Obědy jsou doplňková služba. Pokud ji požadujete, uveďte toto v přihlášce a uhraďte společně s poplatkem za kurz. Stravovat se je možné i z vlastních zdrojů.
V době 11.30- 13.00 se obědy v tělocvičně poskytují pouze žákům lyžařské školy.

ZAPŮJČENÍ VÝZBROJE:

Možnost zapůjčení lyží, snowboardů nebo lyžařských a snowboardových kompletů na 6 dní kurzu přímo pod nástupištěm na lanovou dráhu.
K vyzvednutí rezervovaného vybavení je potřeba v půjčovně nahlásit pouze jméno.
Zapůjčení je doplňková služba. Pokud ji požadujete, uveďte toto v přihlášce a uhraďte společně s poplatkem za kurz.

VRÁCENÍ POPLATKU ZA VÝUKU:

Poplatek za výuku se vrací pouze v případě nedokončení celého cyklu nebo jeho části ze zdravotních důvodů. Jako zdravotní důvody se uznává onemocnění nebo zranění trvající déle než 14 dnů, tedy absence na 2 a více kurzech. V případě absence na kurzu ze zdravotních důvodů zašlou rodiče, po skončení víkendových kurzů, na adresu lyžařské školy, písemnou žádost s kopií lékařské zprávy. Do žádosti uveďte prosím číslo účtu, na které poplatek budeme zasílat. Na žádosti zaslané déle jak 14 dní po skončení kurzů nebude brán zřetel!
Při absenci žáka na celodenním kurzu vracíme paušálně 310,-Kč za neodučený den a k tomu nevyčerpané dny na jízdence. 
U jízdenky na 6 dní v hodnotě 1080 Kč, vracíme paušálně 180 Kč za den. U jízdenky na 6 dní v hodnotě 470 Kč, vracíme paušálně 78 Kč za den.
Při absenci žáka na dvouhodinovém kurzu pro nejmenší vracíme paušálně 110 Kč za den. Poslední den kurz odevzdá žák (menší děti za asistence instruktora) čipovou kartu na jakékoli pokladně, kde získá vratnou zálohu 50,- Kč. 

ROZDĚLENÍ VÝKONNOSTNÍCH STUPŇŮ:

SNOWBOARD

 • absolutní začátečník ( nikdy nesnowboardoval  )

 • začátečník ( již snowboardoval, trénuje sesouvání, přenášení váhy, jezdu na vleku, sjede modrou sjezdovku )

 • mírně pokročilý ( zatáčí, navazuje oblouky, sjede červenou sjezdovku )

 • pokročilý/freestyle ( zvládne jízdu v terénu a prudších pasážích, jezdí oblouky po hranách, zkouší skoky, případně jízdu ve fun parku )

LYŽE

 • absolutní začátečník ( nikdy nelyžoval )

 • začátečník ( již lyžoval, dokáže přibrzdit pluhem, zkouší zatáčet obloukem, jezdí na vleku, sjede modrou sjezdovku )

 • mírně pokročilý ( zatáčí, jezdí s hůlkami, sjede červenou sjezdovku )

 • pokročilý/freestyle (zvládne jízdu v terénu a prudších pasážích, jezdí oblouky po hranách, zkouší skoky, případně jízdu ve fun parku )

 

Všem žákům doporučujeme během výuky používat lyžařskou přilbu!! Žáci jsou povinni v době výuky nosit vestičku lyžařské školy, která je jasně označuje.
Uhrazením lyžařského kurzu souhlasím, že můj syn/dcera je schopný/á absolvovat výuku ve Ski school Špičák v plném rozsahu, se kterým jsem se seznámil/a.
Výuka lyžování, snowboardingu nebo freestylu probíhá podle akreditace MŠMT, kterou Ski&Bike Špičák udělil dne 17.6.2019 pod čj.052/2019-50.
Zároveň beru na vědomí všeobecné a cenové podmínky v lyžařské škole a souhlasím s nimi, stejně jako s rozsahem výuky.
Oznámení o zrušení výuky a aktuální informace o sněhových podmínkách každý pátek od 9:00 hod. na telefonu 376 397 567(záznam s aktuálními informacemi) nebo na stránkách víkendových kurzů. Firma Sport service jako provozovatel lyžařské školy si v případech nepříznivého počasí nebo špatných sněhových podmínek vyhrazuje právo na změny v termínech výuky. Tyto výjimečné změny se oznamují nejpozději v pátek před původním termínem výuky do 9.00 hodin na infolince: 376 397 567 nebo na www.spicak.cz. Pokud se z důvodu špatných sněhových podmínek po celou dobu zimní sezóny výuka vůbec neuskuteční, vracíme 95 % z celkové částky.

 

Kurz soboty neděle
celodenní kurz 2760 Kč 2360 Kč
kurz pro nejmenší 1900  
společná doprava tam i zpět    
Plzeň 1080 Kč 1080 Kč
Klatovy 750 Kč 750 Kč
Přeštice, Dobřany, Chlumčany 980 Kč 980 Kč
Štěnovice 980 Kč -
Domažlice 1130 Kč -

 

Doplňková služba cena
Půjčení lyžařského kompletu 1020 Kč
Půjčení pouze lyží 620 Kč
Půjčení snowboardového kompletu 1320 Kč
Půjčení pouze snowboardu 1110 Kč
Obědy pro všech 6 kurzů 570 Kč
Skipass 6 dnů pokročilý 1080 Kč + 50 Kč záloha na čipovou kartu
Skipass 6 dnů začátečník 470 Kč + 50 Kč záloha na čipovou kartu
Věrnostní sleva pro účastníky kurzů 18/19 200 Kč
Příplatek za pozdní dohlášení po uzávěrce 500 Kč
© Copyright Ski areál Špičák, Sport service spol. s.r.o., Špičák 182, 340 04 Železná Ruda, tel./fax: +420 376 397 167

Podpořeno z evropského fondu pro regionální rozvoj - ROP Jihozápad